דרופשיפינג מת!

דרופשיפינג מת !
זאת אחת מהחנויות הישראליות שלי שעושה בממוצע בחודש כ150K ש"ח עם אחוזי רווח של מעל 60%.
טוב יאללה אז עכשיו אחרי שמשכתי אתכם להגיב לי לפוסט תגובות נאצהאגב David Popovich אל תרצח אותי ! זה היה רק בשביל התשומת לב.
לפני בדיוק שנה התחלתי להתעסק עם עולמות הלוגיסטיקה והייבוא,הצלחתי לשלב אותם עם עולם הeCommerce וליצור סוג של Flow רצחנישבו אני מרים מותגים ישראליים עם היכולת לשלוט באחוזי הרווח בצורה מטורפת.
המטרה בפוסט הוא להעשיר אתכם בידע שאני אספתי עם הזמן ואולי לשכנע חלק ממכם להתחיל להעביר את הדרופ מהספק הסיני שלכם למשהו שתוכלו לשלוט בו בצורה מלאה.
אז שנתחיל ?
1 – דרופ מספק סיני זה התורה הישנהאני מצטער לבאס כמה חברה ואני יודע שזה קשה לקבל את זה.הספק הסיני שלכם מוכר לכם ביקר, ואין לכם איך לשנות את זה כי בסופו של יום אתם משלמים לו כל פעם פר מוצר יחיד ולא בכמות סיטונאית.
ואתם צריכים להבין משהו,אתם חייבים לחשוב כיאלו אתם חברה שצריכה לעבוד לטווח הארוך,אם תמשיכו להתעסק כדרופרים קטנים תפסידו הרבה כסף ותעשו המון טעויות.
בשביל שחברה תהיה יציבה במשך השנים היא חייבת חלוקה ש33% מהמחזור ילך לסחורה ולא יותר מזה, ברגע שזה יותר מזה המקום לנפילות כלכליות הרבה יותר גדול כי מספיק חודש אחד שבו יש הוצאה גדולה לא צפויה והרווח מתכרסם (וזה תמיד קורה).ברגע שאתם עובדים עם ספק סיני שמוכר לכם יחידים המחירים יקרים ולפעמיים עוברים את ה33% בהרבה.
תחשבו על זה רגע, מה היה קורה אם הייתם קונים מהיצרן כמות סיטונאית ומוזילים את עלות המוצר ב50%, אז נכון יש המון התעסקות של לוגיסטיקה שילוח ורכש אבל בשביל זה יש חברות שנועדו לכך.2 – התורה החדשה של דרופ – מחסן ומשלוחים מהיריםאין מה לעשות אנחנו בשנת 2021 ואתם חייבים להבין שאנשים רוצים מוצרים כאן ועכשיו, אין להם זמן לחכות לעוד שבוע או שבועיים.
אז איך עושים את זה תוך כדי שמורידים מחירים למוצרים ?משתמשים באנשי מקצוע !
בוא ניקח לדוגמא את Chen Saban שיכול לתת לכם שירותי לוגיסטיקה + שילוח במחירים מאוד משתלמים לכל העולם ישירות מסין, כל מה שנותר לכם זה לסגור עם היצרן / הספק שלכם כמות סיטונאית להעביר לחן (או אפילו לבקש מחן שימצא לכם יצרן) וחן ידאג לכם לכל השרשרת הזאת.
כמו כן יש גם אפשרויות למחסנים בארה"ב, אירופה או אפילו בארץ…
בארץ יש לכם את eGold לדוגמא שגם דואגים לכל הדברים האלה של שירותי לוגיסטיקה + משלוחים מאוד מהירים של 2 ימי עסקים.אני אתן לכם קצת עלויות ממה שידוע לי בארץ -שכירות – 60-100 ש"ח למשטח מטר על מטרפר פקודה – 1-3 ש"ח ממוצעמשלוחים – 25 – 30 ש"ח למשלוחי אקספרס3 – רכש זה לא דבר רעאז נכון, בשיטה שאני מציג לכם תצטרכו לעבוד הרבה יותר.אבל אני הגעתי למצב שרוב העבודה שלי כיום היא לתפעל את הקמפיינים וברמה כזאת או אחרת יש עובדים / ספקים שיושבים על הדברים האחרים.
מה בתכל'ס תצטרכו לעשות לפחות בהתחלה ?רכש, תצטרכו לדעת כמה סחורה לקנות ובאיזה תאריך בכדי שהכל יצא בזמן למחסן ויגיע בהתאם למלאי הקיים, ואולי אפילו לקחת הלוואה משתלמת לקניית סחורה.4 – מיתוג זה חשובלחזור על זה שוב פעם שאנחנו בשנת 2021 ?אנשים אוהבים לקנות ממותגים תכניסו את זה לראש שלכם,ולא צריך להשקיע עד כדי כך…
היום כמעט לכל ספק סיני יש שירותי מיתוג שיעלו לכם גרושים (3$ תוספת בממוצע למדבקות ואריזות) מספיק שתשקיעו בזה ואני מבטיח לכם שהלקוחות יחזרו, ויותר מזה אתם תבדלו את עצמכם בטירוף כשכל השאר מוכרים סחורה עם קרטון רגיל ומעפן.
5 – בירוקרטיה בישראל
הסעיף הזה מתאים לרק למי שמתכנן למכור בישראל,בישראל כמו בישראל הכל יותר קשה וגם הבירוקרטיה…
כמה קשה ?כמעט על כל מוצר שתרצו לייבא בכמות מסחרית תצטרכו להוציא תקן באחד ממשרדי הממשלה -מכון התקנים, משרד הבריאות, משרד התקשורת, משרד התחבורה.
ולמה זה כזה קשה ?כי בישראל החליטו לא לאמץ ולייחס חשיבות לרוב הבדיקות העולמיות שרוב הספקים הסינים מביאים לכם, כן כן אותם הסמלים שכל הזמן אתם מחפשים (FCC, CE, RosH) אלה בדיקות שיעזרו לכם רק בייבוא לארצות הברית ואירופה
פה בארץ הבדיקה היחידה שתעזור לכם היא CB שתקל טיפה על מחיר הבדיקה בארץ אבל לא יותר מידי, ובדיקת CB כמעט ולא עושים אלה אם אתם מתעסקים עם יצרן גדול.
בקיצור תכינו את המזומנים כי מחכה לכם בירוקרטיה ובדיקות עד לקבלת התקן.
אם תרצו הרחבה על הנושא הזה תפנו אליי בפרטי, זה מאוד תלוי בסוג המוצר.6 – אני חולה על לקוחות ישראליםדעה אישית שלי, אני חולה על לקוחות ישראליםועכשיו בטח אתם מרימים גבה
אז נכון לקוחות ישראלים זה עם מציק,שחושב שמגיע לו הכל ורק צועק כל היום
אבל אתם שוכחים שאנחנו עם שחי על תרבות האוברדרפט,אני ניהלתי מערכי שיווק של חברות גדולות וראיתי בעיניים שלי כמה ישראלים אוהבים לבזבז (במיוחד אם זה על עצמם), *ביחס לאוכלוסייה* אנחנו מבזבזים המון.
אם תציבו שירות לקוחות איכותי שידע לעמוד מול הלקוחות הישראלים הכל יהיה בסדר, אני אישית השתמשתי גם באוטומציות כאלה ואחרות שמקלות על החיים שלי ושל הנציגות שירות.7 – Scale Adsאל תפחדו להוציא כסף על פרסום,אם הייתי מראה לכם כמה כסף בוזבז לטסטים בחודשיים הראשונים הייתם פעורי פה.אל תפעלו לפי האגו, זה שלמדתם לפרסם בפייסבוק ובגוגל בצורה בסיסית ויודעים מה גם מי שלמד באופן ממש מקצועי וניהל כבר תקציבים, אל תפחדו לקחת ייעוץ…
דווקא בגלל שאנחנו יודעים הרבה ומסתכלים על הכל בצורה אחת עדיף לקחת איש מקצוע שייעץ מצורת העין שלו, לי אישית זה מה שהכי תרם לסקייל הגדול שעשינו.8 – אוטומציותבין הדברים הסופרים חשובים שהפכו את רוב העסקים שלי לחצי אוטומטיים,תשקיעו בבניית אוטומציות בעסקים שלכם.
אין לכם מה לבזבז זמן על הזנת משלוחים, מעקב משלוחים או עדכון מלאי ידנית ישלכם היום אלפי בעלי מקצוע שיוכלו לבנות לכם אוטומציות כאלה ואחרות שיקלו עליכם ככה שתתעסקו באמת במה שחשוב.לסיכום :השיטה הזאת לא מומלצת לאנשים שמתחילים בתחום,ההפך הוא הנכון אני ממליץ את זה למי שכבר מרוויח ורוצה להכפיל ולשלש את הרווחים שלו.
* למען הסר ספק כחברה יש לי עוד המון הוצאות שקשורות לעסקים האחרים שלי, אז אני עדיין לא מיליונר.* החזרות אנחנו מנהלים בתוכנה חיצונית שקשורה ללוגיסטיקה.* מתוך פוסט שעלה לקבוצה יזמי איקומרס בהובלת דוד

תוכן נוסף

יועץ שיווק

איך מנהלים 2,500,000 דולר חודשי?

איך מנהלים 2,500,000 דולר חודשי? ועוד בתקופת הפרסום הכי קשוחה שיש?   אז החודש קיבלתי לקוח חדש עם תקציב של 2 וחצי מיליון דולר בחודש